Leoch LDC12-90-G24-DT
Leoch Superior Lead Carbon AGM 93Ah Battery LDC12-90-G24-DT
Product form
Unit price  /
In stock
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • Visa
Fast shipping
Collection available More info
Overview
12V 90Ah power output.
Dimensions - 260L x 168W x 232.5H
Terminals Positive Front LeftDual Terminal
Brand Leoch
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C5) 77 Ah
Capacity (C10) 85 Ah
Capacity (C20) 90 Ah
Length 260 mm
Width 168 mm
Height inc. terms 232.5 mm