Lucas LSLC85-12
LSLC85-12 LUCAS SEALED BATTERY 12V 85AH
Product form
Unit price  /
2 in stock. Contact us for more.
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • Visa
Fast shipping
Collection available More info
Overview
Maintenance Free
1 Year Warranty
Terminals Positive Front LeftFemale Thread
Brand Lucas
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C20) 85 Ah
Length 260 mm
Width 160 mm
Height inc. terms 233 mm