Lucas LSLA10-12
LUCAS LSLA10-12 MOBILITY BATTERY 12V 10AH
Product form
Unit price  /
In stock
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • Visa
Fast shipping
Collection available More info
Overview
Maintenance Free
1 Year Warranty
Terminals Terminals on End, Positive LeftF1 Spade Terminal
Brand Lucas
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C20) 10 Ah
Length 151 mm
Width 65 mm
Height inc. terms 117 mm