Lucas LSLA12-12
LUCAS LSLA12-12 MOBILITY BATTERY 12V 12AH
Product form
Unit price  /
2 in stock. Contact us for more.
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • Visa
Fast shipping
Collection available More info
Overview
Maintenance Free
1 Year Warranty
Terminals Terminals on End, Positive LeftF2 Spade Terminal
Brand Lucas
Voltage 12 Volts
Capacity (C20) 12 Ah
Length 151 mm
Width 98 mm
Height inc. terms 100 mm