Lucas LSLC140-12
LUCAS LSLC140-12 AGM BATTERY 12V 140AH
Product form
Unit price  /
In stock
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Maestro
  • Mastercard
  • Visa
Fast shipping
Collection available More info
Overview
Maintenance Free
1 Year Warranty
Terminals Positive Front LeftFemale Thread
Brand Lucas
Voltage 12 Volts
Technology AGM
Capacity (C20) 140 Ah
Length 342 mm
Width 172 mm
Height inc. terms 280 mm